ŠKOLNÍ AKADEMIE 2004

Ve dnech 28. a 29.4.proběhla v KZ Přeštice školní akademie ZŠ Přeštice.

Od začátku školního roku 2003/4 se na akademii dětí (bylo jich více než 200) i paní učitelky pečlivě připravovaly. Každý, i ti nejmenší, se chtěl zúčastnit. Kdo by nechtěl vystupovat na opravdovém jevišti ? Kdo by nechtěl ukázat, co už všechno umí ? Kdo by nechtěl reprezentovat svoji třídu a školu ? Kdo by nechtěl udělat radost své paní učitelce i svým rodičům ? Nejmenší zde dokonce chtěli mít svoji olympiádu !

Na jevišti se hodně zpívalo, tančilo, hrálo na flétničky. Nechyběly ani říkánky v převlecích postaviček z "Večerníčků" či vtipy o Spejblovi, Hurvínkovi a Máničce.

Dramatický kroužek dal divákům nahlédnout do života v "lajduláckém" mraveništi. Žáci přeštické školy také všechny přesvědčili, že se domluví anglicky i německy.

Pro dobrou náladu zazpíval pěvecký kroužek Skaláček. Četly se i úspěšné slohové práce. Karatistky se blýskly sestavami karate. Historický kroužek spolu s pěveckým sborem Skalka vzpomínal na to, co se událo v minulém století.

Práce a snaha všech účinkujících  i jejich vyučujících přinesla své ovoce. Všechny děti byly výborné. Za své výkony si zaslouží velikou pochvalu.

Danuše Velíšková

PROGRAM A FOTOGRAFIE