SOUTĚŽ PARAGRAF 11/55

Ve čtvrtek 22. března 2007 se konalo školní kolo soutěže PARAGRAF 11/55. O co šlo?

Projekt PARAGRAF 11/55 je vědomostní postupová soutěž určená žákům 5. – 9. tříd základních škol a ekvivalentních ročníků víceletých gymnázií. Soutěž probíhá v České republice z iniciativy Aliance Zákon 18 již od roku 2001, přičemž v roce 2007 se uskutečnil 7. ročník projektu. Účastnilo se ho kromě dvou nových regionů – krajů Středočeského a Plzeňského – opakovaně i žáci a studenti dalších devíti krajů, a to Jihomoravského, Vysočiny, Pardubického, hl. města Prahy, Královéhradeckého, Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského.

Hlavním cílem projektu je zvýšení právního povědomí žáků a znalost zákona č. 379/2005 Sb., který zakazuje prodej tabákových výrobků mladým lidem do 18 let. O tomto zákonu existuje jen minimální povědomí a jeho porušování je společností obecně tolerováno!

A jak soutěž probíhala v naší škole?

V bouřlivé atmosféře se utkalo pět družstev devátých tříd. 150 diváků vytvořilo svým povzbuzováním a hojností transparentů báječnou atmosféru, každá třída bouřlivě povzbuzovala svůj tým.

Složení družstev:

Modří- třída 9.A

Jan Baxa, Tom Nehas, Michal Kasal, Anna Bouřilová, Veronika Horká

Bílí – třída 9.B

Milan Platzer, Vlastimil Platzer, Vlastimil Pěchourem, Gabriel Kováč, Katka Kudláčková, Alena Hrabíková

Oranžoví – třída 9. C

Milan Vacík, Tomáš Rada, Nikola Soukupová, Monika Lešetická, Jaroslava Šleisová

Žlutí – třída 9. D

Michal Mastný, Lenka Siková, Lukáš Tolar, Denisa Čadková, Petra Brumlová

Červení – 9. E

Tereza Žižková, Adam Šlezinger, Tereza Šlezingerová, Vlastislav Sieger, Simona Přibáňová

Do oblastního kola v Plzni postoupilo družstvo oranžových.

Do oblastního kola v Klatovech postoupilo družstvo žlutých, kde vybojovalo skvělé 2. místo !

VIDEO 1

VIDEO 2