Milý host ze vzdálené Afriky

V úterý 9. února zavítal do naší školy milý a vzácný host. Pan Dr.Michael Oneybuchi Eze, PhD přijal pozvání pana Mgr. J. Šperla, ředitele naší školy, a zúčastnil se vyučovacích hodin angličtiny v několika třídách.

Jak jsme se dozvěděli z jeho vyprávění, pan Eze se narodil v Jihoafrické republice a dětství prožil v Nigérii, odkud pochází jeho matka. Oba Michaelovi rodiče jsou učitelé, a tak si i on vybral toto povolání. V současné době žije v Německu, kde přednáší na univerzitě. Kromě angličtiny, němčiny a španělštiny mluví pan Eze i několika domorodými africkými jazyky. Nám představil jazyky svých rodičů: Xhosa a Igbu.

Velmi upřímně a srozumitelně objasnil pan Eze myšlenky humanismu a tolerance: Všichni jsme lidské bytosti. Jestliže jednáme s ostatními lidmi v tomto duchu, sami se stáváme lepšími.

Pan Eze nadšeně odpovídal na zvídavé dotazy, které se týkaly života v Africe.

Během jeho návštěvy měli žáci příležitost procvičit si angličtinu s rodilým mluvčím a dozvědět se mnoho nového o daleké Africe.

Jaroslava Brunnerová

Úspěch žáků 1. stupně v přespolním běhuNEW

Páťáci přivítali prvňáky

Nabídka zájmových kroužků