Mladý Demosthenes – soutěž v umění komunikace
1. místo v ČR!

Třetí ročník celostátní soutěže zaměřené na zdokonalení výuky veřejného projevu má již svého vítěze. V I. kategorii vyhrál Jakub Moulis, žák VI. C ZŠ Přeštice. Ze čtrnácti vyrovnaných přednesů porota nejvýše ocenila Jakubův monolog.

Jak vlastně toto řečnické klání probíhá? Soutěž se pořádá ve dvou kategoriích – I. kat. žáci 6. a 7. ročníků, II. kat. 8. a 9. ročník. Účastník si připraví dvouminutové vystoupení na vlastní téma. Porota hodnotí originalitu tématu, techniku práce s hlasem, využití jazykových prostředků, neverbální komunikaci a celkový dojem. Vítěz školního kola (letos se zúčastnily tři tisíce škol) postupuje do regionálního kola. Postupující z regionů natáčí svůj přednes na DVD. Porota vybírá jednoho zástupce za kraj. Ten po absolvování výukového soustředění míří již do vysněného celostátního kola.

Již v prvním ročníku této soutěže se objevilo jméno naší základní školy díky Pavle Černohlávkové, která se svým vystoupením postoupila do nejvyšší etapy soutěže.

Přestože termín letošního celostátního kola – 13. květen – mohl vzbuzovat různé obavy, Jakub svůj úkol splnil na výbornou. Jeho vítězství naši školu nejen proslavilo, ale zároveň přineslo finanční ocenění na podporu a rozvoj komunikačních dovednosti. Část této odměny je určena charitativní organizaci Dobrý skutek.

Díky, Jakube! Ať tě stejné úspěchy provázejí i nadále.

Učitelé a žáci ZŠ Přeštice

Přírodovědné bádání 2023/2024NEW

Akce lezeckého kroužku NEW

Lyžařský kurz 7.B + 7.E NEW