Naše škola se účastní i 2. ročníku soutěže RUBIKON

S RUBIKONEM K PRÁVNÍMU POVĚDOMÍ

Rubikon je soutěž o zákonech, správném rozhodování a také o rizicích sázení.

Rubikon je zábava, týmová práce, show a dobrý tým to může dotáhnout až do Senátu České republiky. Musí ale ukázat, že něco zná, že něco umí, že jsou v něm týmoví hráči, kteří se umějí rychleji a lépe rozhodnout než ostatní. Rubikon  seznamuje se zákony, s lidmi, kteří je tvoří i s těmi, kteří dbají na jejich dodržování. Vede k poznání, že zákony jsou důležitou součástí našeho života a bez nich by tu byl chaos.

Rubikon se věnuje zákonu, kterému se říká „loterijní“. Má č. 202 a je z roku 1990. A tenhle zákon říká jednu důležitou věc: Není ti 18? Tak nesázej! Soutěž chce upozornit na to, že se mladí lidé do 18 let dostávají k sázkám a do sázkového prostředí - a to je špatně. Rubikon také chce ukázat, kdy může být sázka zábavou a hrou a kdy už velkým rizikem. Rubikon je  velká hra, ale zároveň je to trénink pro život. Trénink pro správné rozhodování, co je pro dobré a co naopak ohrožuje. A to se netýká jenom sázení.

Ve čtvrtek 25. 3. 2010 se naše čtyři týmy zúčastnily školního kola. Ve skvělé atmosféře soutěže zvítězilo družstvo červených z 8.A. Družstvo  modrých (8.C) bylo druhé a oranžoví (8.D) byli třetí.

Poděkování patří nejen soutěžícím, ale i organizátorům soutěže - paní učitelce Soně Rybáčkové, panu učiteli Mariánu Malíkovi, který soutěž též moderoval a panu Pavlu Volfovi za technické zajištění soutěže.

Děkujeme našim hostům, kteří se ujali role porotců: Paní Boženě Šroubkové, ředitelce DDM Blovice, paní Martině Míškové, ředitelce KKC Přeštice, panu Petru Fornouzovi, starostovi města Přeštice a panu Pavlu Hošťálkovi, vedoucímu Městské policie Přeštice.

Vítězný tým postoupil do  oblastního kola v Blovicích, které se konalo 12. dubna. Po dramatickém boji skončil uprostřed startovního pole na 4. místě.

Fotogalerie ze školního kola zde

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW

Účast v matematické soutěži PANGEANEW