Menu schované do tlačítka

Jarní sportovní úspěchy žáků 2009/10

Mladší žačky postoupily v atletické soutěži Pohár rozhlasu do republikového kola!

Začátek jara patří na naší škole již tradičně halovým turnajům, jejichž okresních kol jsme organizátoři.

KOŠÍKOVÁ
Letošní novinkou byl Nestlé basket cup, což je turnaj v košíkové pro žáky 6. a 7. ročníků. Ze školního kola se nominovali ti nejlepší do kola okresního, kde s přehledem zvítězili – jak družstvo chlapců (Albl, Današ, Hajžman, Hořký, Křeš, Kolář, Míka, Makás, Tůša a Zábrš), tak i dívek (Levorová, Lebedová, Živná, Šteflíková, Moravcová, Beštová, Lešetická, Pastyříková, Lorencová) a zajistili si tak postup do krajských finále. Ta proběhla v Kožlanech, odkud se naše děvčata vrátila se stříbrnými medailemi a v Domažlicích, kde chlapci obsadili 5. příčku.

Ani ve starší kategorii (8. a 9. ročník) nenechala družstva školních košíkářů nikoho na pochybách a s převahou domácích v okrese zvítězila. V krajském finále pak získali hoši (Kadlec, Kasl, Ruth, Tykvart, Hřebec, Kastner a Štycha) místo páté a dívky (Němcová, Larvová, Macháčková, Hrubá, Peclová, Levorová a Moravcová) čtvrté.

ODBÍJENÁ
V okresních kolech v odbíjené je úroveň velmi vyrovnaná a tak rozhoduje často jen útočné podání, skvělá nahrávka, tvrdá smeč a hlavně trocha štěstí. I to měli hoši (Šilhavý, Ruth, Tykvart, Visinger, Kastner, Štycha, Bešta a Bělonož), když v konkurenci sedmi škol vystoupili na místo nejvyšší. Děvčata vybojovala bronzový pohár.

HÁZENÁ
Skvěle si vedla mladší děvčata (Levorová, Šteflíková, Živná, Beštová, Moravcová, Kubešová, Fialová, Šilhavá, Škopková a Sýkorová) v krajském finále Novinářského kalamáře (turnaj v házené), kde jim první místo uteklo jen o pár bodů v rozdílu skóre.

MINIKOPANÁ
Největšího úspěchu dosáhli st. hoši (Ruth, Bešta, Kasl, Tykvart, Štolle, Jaroš, Visinger, Kastner, Hřebec a Štycha), kteří prošli vítězně krajským kolem v minikopané a nominovali se tak do užší kvalifikace národního finále do Benešova.

SKOK VYSOKÝ
Přeštická laťka je soutěž ve skoku vysokém. Té letošní se zúčastnilo 62 závodníků.

POHÁR ROZHLASU - okresní kolo
Ti nejlepší se nominovali na již 42. ročník Poháru rozhlasu, který proběhl opět u nás 15.5.2010 za účasti 11 škol okresu. A jak obstáli naši? Opět výborně. V kategorii mladšího žactva obě družstva zvítězila, starší žáci byli druzí a dívky šesté. Padlo i několik školních rekordů.

Naši medailisté zde

VÝSLEDKY JEDNOTLIVCŮ - OKRESNÍ KOLO
MLADŠÍ ŽÁCI        MLADŠÍ ŽAČKY        STARŠÍ ŽÁCI        STARŠÍ ŽAČKY

POHÁR ROZHLASU - krajské kolo

Krajské finále proběhlo v Nýřanech, kde se všechna 3 nominovaná družstva umístila na medailových pozicích - 3. starší a 2. místo mladší hoši . Mladší dívky opět suverénně zvítězily a nejen to. Ziskem 5634 bodů se umístily v republice ze 111 škol na celkově 4. místě a vybojovaly si tak postup na celostátní finále v Olomouci. Odtud přijely zklamány. Jednak se jim nepodařilo zlepšit či potvrdit své nejlepší dosažené výkony, dále v bodování chyběly výkony nepřítomné Lebedové, a tak spadly na místo deváté. I tak je to výkon mezi „ atletickými profesionály“ více než výborný.

VÝSLEDKY JEDNOTLIVCŮ - KRAJSKÉ KOLO
MLADŠÍ ŽÁCI    MLADŠÍ ŽAČKY    STARŠÍ ŽÁCI     STARŠÍ ŽAČKY     DRUŽSTVA

Za zmínku určitě stojí umístění jednotlivců v rámci republiky :

6. místo - štafeta 4x60 m – Staňková, Kukaňová, Šteflíková, Levorová ( 33, 51 s )