Menu schované do tlačítka

Jedničku z TV si v pololetí rozhodně zasloužíme

Podzim na naší škole patří již tradičně nepsané královně sportu – atletice. Nová soutěž, jejíž okresní kolo jsme v září organizovali, je Atletický čtyřboj. Domácí družstvo starších dívek ( Šteflíková, Hošťálková, Kukaňová, Levorová, Lebedová ) vystoupilo na příčku nejvyšší a družstvo chlapců obsadilo druhé místo. Celkovým vítězem se stal Jan Gruzska, který vítězstvím ve všech disciplinách (60m, 600m, skok daleký, vrh koulí ) dosáhl 2061 bodů. Nejlepšího bodového skóre z domácích dívek dosáhla Lebedová ( 1831 bod stačil na 3. místo ). Krajské kolo proběhne v květnu. Držte palce.

Dalším sportem, kde naše škola výrazně ovlivňuje pořadí na stupních vítězů, je přespolní běh. Na okresním kole v Chlumčanech se umístilo jak družstvo mladších chlapců ( Siegl, Borycki, Přibáň, Nosek, Kydlíček, Kuska ) tak starších ( Polívka, Tůša, Míka, Jeslínek, Gruszka, Petrželka, Fux ) na 3. místě a obě družstva děvčat na místě prvním. Za zmínku rozhodně stojí naprosto ojedinělý úspěch starších žákyň, které doběhly za sebou na 3. až 7. místě v 38 členném peletonu v tomto pořadí: Beštová, Hošťálková, Šteflíková, Levorová, Kukaňová. Na soutěžích v přespolním běhu se sčítají umístění prvních 4 závodníků v družstvu a dívky tak dosáhly pouhých 18 bodů. Z mladších si nejlépe vedla Staňková doběhnuvší na páté pozici, další v družstvu pak skončily Kubešová, Komorousová, Frouzová, Fialová a Štýsová. Na krajském finále v Tachově, v silné konkurenci známých atletických oddílů, se postupující družstva dívek umístila na 5. a 6. místě.

Po dlouhé době prolomili starší hoši ( Aulík, Šampalík, Jánský, Krýsl, Kubeš, Jeslínek M., Jeslínek L., Frána, Nohava a Brada ) smůlu na florbalových turnajích. V okrese zvítězili a v kraji se probojovali k bronzu.

Obdobně bravurně si vedla i starší děvčata ( Moravcová, Hošťálková, Kačírková, Šteflíková, Živná, Levorová, Beštová, Peclová, Vránková ) na krajském finále Novinářského kalamáře (soutěž v házené), odkud přivezla stříbrné medaile. Hoši na stejné soutěži skončili čtvrtí.

Z prvenství se v okresní soutěži v košíkové radovala Levorová, Šteflíková, Beštová, Moravcová, Pastyříková, Lešetická, Langmajerová, Šperlová, Kačírková, Živná, Hošťálková a Peclová, hoši ( Janda, Urban, Kubeš, Němeček, Merhaut, Šampalík, Klasna, Baláž, Aulík a Míka ) byli druzí. Krajské kolo na dívky čeká v dubnu, stejně tak jako na sedmý ročník Velikonoční turnaj v košíkové. Ale to až samozřejmě po lyžařském výcviku, na který se přihlásilo 78 žáků sedmých tříd. Mimo to nás ještě čekají projektové dny TV 8. a 9.ročníku, Pohár rozhlasu, Přeštická laťka, Přeštický pohárek, turnaj v odbíjené, v softbalu, stolním tenise a florbalu.