Exkurze 6. ročníku do Dinoparku a ZOO Plzeň

V úterý 15. října 2013 vyrazili žáci šestých tříd na exkurzi do Dinoparku a ZOO v Plzni. V počtu 100 dětí a 5 vyučujích jsme se vydali za poznáním a přiblížením, nám tak časově vzdáleného, světa veleještěrů.

V hodinách dějepisu patří téma dinosaurů jedním z nejoblíbenějších. Nadšení nám nepokazilo ani špatné počasí, které nás v Plzni přivítalo. Procházkou v ZOO jsme si zpříjemnili cestu k Dinoparku a měli tak šanci vidět žirafu, nosorožce a také majestnátního krále zvířat.

Po zhlédnutí filmu o životě mláděte Triceratopse, jsme se již plně nechali pohltit druhohorním světem dinosaurů. Děti nadšeně nejen že objevovaly a poznávaly méně známé druhy veleještěrů, ale také zodpovědně plnily zadané úkoly.

Zde jsou dojmy dětí:

"Na exkurzi se mi líbilo, hlavně dinosauři. Ale nelíbilo se mi ošklivé počasí a jak to u hrochů smrdělo"   (Adéla Loudová)

"V ZOO a Dinoparku se mi moc líbilo, bylo nakonec docela hezky. Plnili jsme úkoly. Některé byly lehké a některé těžší."    (Lucie Bělová)

"Bylo to dobrý, líbilo se mi, že jsme plnili úkoly" Marková Anna "V Dinoparku to bylo super, někteří dinosauři řvali, hýbali se. Dokonce i mrkali"     (Kamila Malíková)

Účast atletů na druhém přespolním běhuNEW