Krajský přebor v přespolním běhu družstev

Suverénním vítězstvím v okresním kole se všechna družstva naší školy nominovala do kola krajského, které se konalo 11.10. 2013 v Tachově.

A ani zde nenašla družstva mladších dívek (Křenková, Píchalová, Wiesnerová, Schejbalová, Vacíková, Ausbergerová) a starších chlapců (Krýsl, Krs, Sýkora, Ornet, Šteffl, Rajchart) své pokořitele a stala se tak přeborníky kraje.

Do republikového finále v Hradci Králové však postoupila jen mladší děvčata, starší kategorie je v tomto školním roce nepostupová. Vítězná družstva v celostátním finále získají pro svoji třídu poukaz na třídenní školní výlet pro 25 osob zdarma v některém z rekreačních středisek BK Tour v ČR (soutěž je letos pořádaná s partnerem BK Tour Hradec Králové pod značkou „Běháme s BK Tour“ a s mottem „Doběhni do republikového finále a získej poukaz pro svoji třídu na výlet zdarma“).

Mladší chlapci (Lecjaks, Vrba, Janda, Netrval, Škopek, Štych) a starší dívky (dvojčata Radova, Staňková, Šteflíková, Vacíková, Šašková) si v hustém dešti vybojovali bronzové poháry.

Pro titul přeborník kraje si (stejně jako vloni) zaslouženě doběhla Adéla Radová (8.E) poté, co od startu určovala tempo závodu a síly jí stačily až do 1 500m vzdáleného cíle. Lukáš Krýsl (9.D) své loňské vítězství na trati dlouhé 2000 m neobhájil (o pouhou jednu sekundu).
Výborně si vedla i Kateřina Křenková (6.C), která trasu 1500m zdolala s časem 5:17, což stačilo na krásné druhé místo.

Potlesk si rozhodně zaslouží všichni startující, protože v chladném a deštivém počasí opravdu bojovali do posledních sil.

Byli jsme jedinou školou, která postoupila ve všech kategoriích a také jedinou školou, která vystupovala při vyhlašování výsledků na stupně nejvyšší a to opět ve všech kategoriích. Určitě se pozitivně zúročuje činnost Školního atletického klubu, protože z 24 závodníků jich je 9 členy tohoto oddílu.

Mgr. Ilona Malátová

ŠTAFETOVÝ POHÁR - okresní koloNEW

UKLIĎME ČESKO (5. ročník)