Exkurze do Karlových Varů aneb ruština v praxi

Dne 9. prosince jsme se vydali se skupinou žáků, kteří se začali učit ruský jazyk, do Karlových Varů. Plánovali jsme procházku po kolonádě, ochutnávku léčivých pramenů a návštěvu ruského pravoslavného kostela. Aby se naši žáci ještě více seznámili s ruskou kulturou, měli možnost v jednom z karlovarských hotelů ochutnat něco z tradiční ruské kuchyně – v našem menu nechyběl výtečný ruský boršč, pelmeně se špenátem a šašlik s bramborem.

Hlavním cílem této mise ale bylo to, aby si všichni vyzkoušeli svou znalost ruštiny v praxi. U karlovarského vřídla byla vyhlášena konverzační soutěž, v rámci které měly skupinky našich žáků oslovit co nejvíce ruských lázeňských hostů, položit jim tři jednoduché otázky a odpovědi zaznamenat do připraveného dotazníku. Bylo naprosto úžasné sledovat, jak děti neohroženě oslovují kolemjdoucí, kteří si s nimi velice mile povídali. Pokud nebyla na místě ruština, děti neváhaly použít angličtinu a dokázali se dorozumět i se španělsky a italsky hovořícími občany. Vítězné skupince se podařilo oslovit 16 lidí! Ale i ti, kteří oslovili pouze jednoho či dva kolemjdoucí měli jistě z cizojazyčné konverzace velký zážitek, a to bylo cílem naší soutěže a vlastně i celého výletu.

Alena Mikulecká
Olga Volfová Naxerová

Nabídka zájmových kroužků

Ve spojení s přírodou II