Exkurze do Anglické knihovny v Plzni

Anglická knihovna společně s Rakouskou a Německou knihovnou v Plzni je součástí oddělení zahraničních knihoven Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje. Je nástupkyní centra British Council, které v Plzni působilo do roku 2002. Knihovna je v současnosti samostatným pracovištěm Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje se sídlem v tzv. Evropském domě na náměstí Republiky 12.

A právě sem jsme se dne 20.12. 2016 vydali. Rozhodli jsme se jet vlakem, což už samo o sobě bylo pro mnohé z účastníků velmi exotickým zážitkem.

Exkurze v Anglické knihovně byla velmi příjemným zážitkem, je velmi pravděpodobné, že naši žáci v blízké či vzdálenější budoucnosti využijí, ať už si budou chtít přečíst beletrii v anglickém originálu (mají prý i nejnovějšího Harryho Pottera, ale byl zrovna bohužel vypůjčený..), využít ke studiu anglicky psané literatury místní sbírky zjednodušené četby či poslechových CD, využít učebnice gramatiky, či příručky vytvořené k maturitě a dalším jazykovým zkouškám, včetně těch Cambridgeských, na jednu z nichž se i v současnosti připravujeme. Příjemné setkání v knihovně bylo zakončeno malou soutěží, ve které naši žáci prokázali jak dobrou znalost angličtiny, tak smysl pro humor.

Mgr. Ing. Olga Volfová Naxerová
Mgr. et Bc. Ivana Vacíková, DiS.

Anglicka-knihovna

UKLIĎME ČESKO (5. ročník)NEW