Přednáška o poruchách příjmu potravy

V letošním školním roce jsme poprvé zařadili v rámci učiva přírodopisu do programu pro žáky 8. ročníku přednášku o poruchách příjmu potravy /PPP/.

Poruchy příjmu potravyOslovili jsme lektorku DiS. Alenu Paroubkovou, s níž spolupracujeme již delší dobu. Organizace MP Education s.r.o. se sídlem v Praze realizuje výchovně – vzdělávací programy s akreditací MŠMT. Našim žáci již absolvovali přednášky o vývojových změnách v období dospívání věnované jednotlivým aspektům fyzického, psychického a sociálního dozrávání při cestě k dospělosti. Tyto přednášky spojené s následnými besedami k danému tématu se setkaly s velmi dobrou odezvou.

Poruchy příjmu potravyPřednášky o PPP se konaly 21.3. 2017 v aule naší školy. Žáci byli rozděleni do tří skupin, po každé přednášce následovala beseda. Během přednášky se žáci seznámili s možnými příčinami vzniku PPP, oživili si zásady zdravé výživy a důležitost pitného režimu, připomněli si výpočet BMI /Index tělesné hmotnosti/ a uvědomili si, že toto onemocnění je zejména psychického původu. V závěru přednášky nechyběly ani kontakty, kam by se mohli žáci v případě potřeby řešení problému s PPP obrátit. Někteří účastníci besedy se již ve svém okolí s problematikou anorexie, bulimie,bigorexie či dalších PPP setkali. Teď budou vědět, jak tomuto závažnému onemocnění předcházet a budou moci případně i pomoci radou svému kamarádovi.

Mgr. Lenka Křížová,
učitelka přírodopisu

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW