Návštěva obory - odměna pro žáky ZŠ Josefa Hlávky Přeštice

Dne 15. 6. a 16. 6. 2021 děti z 1. A, 2. A, 5. A a 5. B navštívily oboru Čertáno u Horšovského Týna. Tuto možnost získaly jako odměnu za nejlepší výsledky ve sběru žaludů a kaštanů. Při procházce oborou děti viděly daňky, srnky, zajíce. Pozorovaly život v mraveništi a ve větvích stromů. Při procházce oborou mohly hledat daňčí parohy.

Na konci cesty dlouhé bezmála 5 km na děti čekalo zázemí s vycpanými trofejemi, opékáním buřtů a občerstvením, na které se všichni velmi těšili.

Celý výlet s programem a sladkými odměnami za soutěže pro nás připravili pan Benda, paní Švarcová a pan Švarc, za což jim velice děkujeme. Děti si přivezly mnoho zážitků a někteří z nich měly radost z nalezených trofejí.

Třídní učitelky 1. A, 2. A, 5. A a 5. B

Návštěva obory

Postřehy žáků:

Anna Kokošková 5. A:
Výlet do obory jsem si hodně užila, hlavně hledání trofejí. Sice jsem nic nenašla, ale nebyl to můj cíl. Můj cíl byl si to pořádně užít a poznat nové věci. Lidé, kteří nás provázeli, byli velmi milí, takže dobrá společnost a vše. Klidně bych tam jela znovu.

Rudolf Baloun, 5. A:
V oboře se mi líbily krásné lesy a pastviny. Bylo tam spoustu druhů zvířat – daňci, lišky, divoká prasata. Bavilo mě hledání trofejí, opékání buřtů a ukázka zvířat. Byli jsme i hodně poučeni.

Aneta Šafránková a Alice Kaiserová, 5. B
V oboře se nám moc líbilo, protože jsme se dozvěděly hodně zajímavostí a viděli jsme tam různá zvířata.

Anna Hodanová, 5. B
Mně se moc líbila příroda a bavilo mě hledat trofeje.

Viktorie Boudová, 5. B
Moc se mi tam líbilo, protože jsem našla velké paroží.

Eva Brožová, 5.A
Byla pro nás připravena poznávačka. Poznávali jsme zvířata a naše skupina holek věděla skoro všechno, až na sluku. Dostaly jsme za to nanuky. Výlet jsem si moc užila a jsem ráda, že jsme ho vyhráli.

Adam Štýs, 5. B
Výlet byl moc pěkný a zajímavý. Opékání buřtů bylo také super.

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW

Účast v matematické soutěži PANGEANEW

První přespolní běh pro naše atlety