Menu schované do tlačítka

Po dlouhé sportovní přestávce se naše škola představila na turnaji v Plzni. Jednalo se o krajské finále turnaje ČEPS cup ve florbale, které se po mnoha odkladech konečně uskutečnilo v pondělí 21. 2. 2022. Ve škole mohou žákyně navštěvovat kroužek Florbal a hry a právě tyto dívky reprezentovaly naši školu.

V prvním utkání jsme se postavili proti 4. ZŠ Kralovická Plzeň, od prvních minut jsme soupeřky přehrávali a po dvaceti minutách se skóre zastavilo na stavu 10 : 1 pro náš tým.

Ve druhém utkání jsme hráli proti ZŠ Dolní Bělá, opět jsme měli mnoho příležitostí, ale někdy jsme zapomněli na zadní vrátka. Tato drobná zaváhání naštěstí soupeřky nepotrestaly a zápas jsme vyhráli 6 :0.

V posledním utkání se ZŠ Radnice jsme hráli o první místo v turnaji a postup do národního kola. K postupu by nám stačila pouhá remíza, protože skóre bylo příznivější pro nás a bodový zisk také. Po mnoha promarněných šancích v prvních minutách zápasu jsme si nepohlídali protihráčku, která si stoupla za naši obranu a ta otevřela skóre zápasu. Odpověděli jsme opět pouhou střelbou kolem branky soupeřek, které odpalovaly míček a nic nevymýšlely. Tímto způsobem nám vstřelily i druhý gól a do druhé poloviny jsme měli co dohánět. Hra se sice odehrávala většinou na polovině soupeřek, ale naše marnost střelby neměla mezí. Podařilo se nám vstřelit pouze jednu branku, ostatní střely šly většinou mimo. Konečný výsledek byl 1:2. Je to veliká škoda, protože naše dívky předváděly pěkný florbal, za který si určitě zaslouží pochvalu.