Výstava dětských obrázků „Kreslím mír“

Během předposledního červnového týdne letošního školního roku navštívili žáci naší školy výstavu „Kreslím mír“, která od 21. 4. 2022 probíhá v Komenského centru v Přešticích. Jedná se o mezinárodní umělecký projekt o jednotě Ukrajiny a světa, organizátorem je umělecká škola v Chersonu na Ukrajině. Hlavním bodem výstavy jsou výtvarná díla dětí z různých zemích světa, především z Ukrajiny, zachycující emoce a pocity občanů ze země zasažené válkou.

Výstava děti velmi zaujala, neunikly jim náměty, barvy, detaily na obrázcích, živě diskutovaly a předávaly si své emoce. Nakonec k dětem promluvili i hlavní organizátoři výstavy, děti měly možnost slyšet ukrajinskou řeč. Mnoho žáků projevilo touhu připojit se k výstavě i svým výtvarným dílem. Děkujeme organizátorům této jedinečné výstavy za pozvání a poskytnutí hlubokého emocionálního zážitku žákům naší školy.

za kolektiv vyučujících Mgr. Helena Medková

Výstava dětských obrázků Kreslím mír - FOTO

ROZLOUČENÍ S VYCHÁZEJÍCÍMI ŽÁKY (foto)

Pocta Josefu Hlávkovi ke 190. výročí narození