Okresní i krajské kolo Atletického čtyřboje opět u nás

Další atletickou soutěží, kde mohou žáci škol porovnat síly i s registrovanými atlety – „profesionály“ :-), je Atletický 4boj, jehož obě postupová kola proběhla na naší škole ve dnech 18. 5. a 23. 5. 2023.

Každý závodník zde musí absolvovat 4 disciplíny (sprint, skok vysoký nebo daleký, hod nebo vrh a vytrvalostní běh), proto startují opravdu všestranní sportovci. Soutěží se ve 4 kategoriích-mladší chlapci, mladší dívky (6.,7. ročník) a starší chlapci, starší dívky (8.,9. ročník).

V okresním kole ovládla stupně vítězů v obou kategoriích děvčata. Mladší dívky, vedené panem ředitelem Fornouzem startovala ve složení Petlachová, Králová, Syková, Faitová a Kreuzmanová a starší (Matasová, Timková, Machuldová, Frouzová a Kroupová) do soutěže vybrala paní učitelka Kreidlová.

Mladší chlapci (Královec, Babka, Kydlíček, Milota a Skála) připraveni paní učitelkou Šteflíkovou a starší chlapci (Čagánek, Šimonovský, Fučík, Zeleník, Satke) panem učitelem Hajžmanem) skončili o pár bodů na krásném druhém místě.

V pořadí jednotlivců se můžeme pochlubit hned třemi přeborníky okresu. Za mladší žákyně to byla Vanessa Kreuzmanová, za starší dominovala Natálie Timková a nejlepší starší hoch byl Damien Zeleník.

OKRESNÍ KOLO - VÝSLEDKY

PŘEHLED (pdf)    MLADŠÍ DÍVKY (xls)    STARŠÍ DÍVKY (xls)    MLADŠÍ CHLAPCI (xls)    STARŠÍ CHLAPCI (xls)

V krajském kole se pak družstva mladších dívek probojovala na stupně vítězů pro bronzový pohár a starším tento unikl o vlásek a zbyly na ně nevděčné bramborové medaile.

Možná by se dařilo lépe, nemít děti za sebou atletický hattrick a to 3 náročné a přitom úspěšné závody během 8 dnů, ta únava se samozřejmě podepsala na výkonech.

A proto ráda chválím všechny závodníky za bojovnost a skvělé výkony, děkuji kolegům tělocvikářům, včetně pana ředitele Petra Fornouze, dále paní Dagmaře Hodanové, Evě Šteflíkové, Barboře Kreidlové a Aleši Hajžmanovi za výbornou spolupráci a těším se na další ročníky s příslibem nejen nových školních rekordů, ale i okamžiků plných emocí a zážitků, které ke sportu bezesporu patří.

KRAJSKÉ KOLO - VÝSLEDKY

Mgr. I. Malátová

Mgr. I. Malátová

BISTRO na druhém stupni