FLORBAL – ČEPS cup – finálový turnaj v Praze

V úterý 28. 3. 2023 jsme se zúčastnili celorepublikového finále dívek ve florbalu. Jednalo se o turnaj ČEPS cup pro žákyně prvního stupně základních škol.

Dívky prošly okresním a krajským kolem, odkud postoupily mezi 16 nejlepších družstev do Prahy. Odehrály zde 6 zápasů, 1x remizovaly, 2x prohrály a 3x zvítězily. Celkově desáté místo je pro naši školu moc pěkným úspěchem. Turnaje se zúčastnilo v dívčí kategorii přes 400 školních týmů. Pouze dvě naše děvčata hrají florbal na klubové úrovni, ostatní jen pro zábavu v rámci kroužku Florbalu a her. Vzhledem k tomu, že nejsme zvyklí na hru s mantinely, podmínky na tuto hru nejsou na prvním stupni ideální, je to velmi úspěšný ročník.

Poděkování si zaslouží všechny hráčky, které se probojovaly až na finálový turnaj, poděkování patří panu učiteli Friebelovi za pomoc na tomto turnaji a také našim čtyřem fanouškům z řad rodinných příslušníků, kteří s námi vyrazili do Prahy a podpořili děvčata při hře.

Zbývá pouze doufat, že se v následujícím ročníku sejdou další dívky, které by navázaly na tento ročník.

Mgr. Radek Mašát

První přespolní běh pro naše atletyNEW

Radost! Povedlo se!

Přírodovědné bádání 2023/2024