Filmový festival Juniorfest

K měsíci listopadu již řadu let patří filmový festival Juniorfest. Žáci 1. – 5. a 7. ročníku naší školy se zúčastnili promítání několika soutěžních filmů. Nejvíce zaujal oceněný film „Kulíšek“, který viděli žáci 1. a 3. ročníku.

Každoročně se také žáci účastní výtvarné soutěže, kterou Juniorfest vyhlašuje. Letošní téma bylo „Kaštánek na Juniorfestu“. Děti měly ztvárnit, jak si maskota Juniorfestu „Kaštánka“ představují. Úkolu se chopily s chutí, a tak vznikaly zajímavé obrázky, často kombinovanou výtvarnou technikou. Účast žáků byla letos hojná. Porota ze všech prací vybrala 2 naše žákyně – Ivetu Pěchoučkovou z II. C a Anastasii Nykolaichuk ze III. B.

V neděli 6. 11. se konalo slavnostní vyhlášení, kde dívky obdržely odměnu – upomínkové předměty Juniorfestu a vstupenky na jedno filmové představení pro celou rodinu.

KKC Přeštice také věnovalo našim žákům vstupenky na 3 filmové odpolední projekce v počtu 30 vstupenek na každé představení. Vstupenky byly rozděleny mezi žáky, kteří se zúčastnili výtvarné soutěže.

Během Juniorfestu mohli žáci zároveň navštívit výstavu v malém sále KKC s názvem Fenomén Igráček. Tato výstava trvá až do 30. 11. a ukazuje historii, současnost, vývoj a výrobu legendární hračky. Součástí výstavy jsou unikátní Igráčci v podobě Jakuby Jana Ryby a architekta Josefa Hlávky.

Závěrem bychom chtěli poděkovat organizátorům Juniorfestu paní Mgr. Martině Míškové a ostatním zaměstnancům KKC.

Mgr. Daniela Sobotková
Mgr. Lenka Vodičková

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW