MINIKOPANÁ – Naši chlapci nejlepší v okrese

A to doslova. Na okresním kole v minikopané se družstvo chlapců (Janka, Hodan, Ivanchuk, Tureček, Šimonovský, Singer, Čagánek, Benda, Kříž, Medvec, Hrdlička a Fučík) spolu s vedoucím družstva A. Hajžmanem probojovali až do finále s Nepomukem, který porazili 3:0 a vystoupili tak na stupně nejvyšší.

Děkuji za pomoc při organizaci turnaje kolegům M. Kindlovi a A. Hajžmanovi, kteří v nepříznivém skoro zimním počasí odpískali většinu zápasů a gratuluji chlapcům k postupu do krajského kola, jehož termín zatím není znám.

Mgr. I. Malátová

A o svoje dojmy se podělí i vedoucí „zřejmě dobrého oddílu“ Mgr. A. Hajžman:

Od spícího týmu k probuzení

Na fotbalovém hřišti v areálu naší školy se 25.4. 2023 uskutečnilo okresní kolo v minifotbale. Přihlášeno bylo celkem 8 týmů kategorie IV, což znamenalo program na celý den.

Výkop zápasu se Stodem naše chlapce „poznamenal“ na zbytek skupiny. Hned v prvních pár vteřinách jsme obdrželi branku. Po dvou nákopech z toho byly další dva laciné góly. Chlapci se pomalu chtěli dostat do tempa, ale smůla se nám lepila na kopačky. V zápasech s Holýšovem, Blovicemi jsme určitě nebyli horším týmem. Přesto jsme ve skupině nezískali ani bod.

Do čtvrtfinále postupovaly všechny týmy, my narazili na vítěze skupiny A Dobřany. Soupeř působil velmi zaskočeně. Naši fotbalisti skupinu nechali za sebou, nastoupili s úplně jinou vervou. Měli jsme více šancí, lepší pohyb, agresivitu. Zápas skončil 0:0, ale věřil jsem, že mentální síla je na naší straně, penaltový rozstřel jsme vyhráli. Chlapci nepolevili ani v semifinále, vítězíme 1:0 nad Stodem. Štěstí souvisí s touhou, bojovností za vítězstvím, proto finále zvládáme 3:0 a vyhráváme okresní kolo!

Chtěl bych tímto poděkovat všem trenérům radkovické a přeštické kopané.

Mgr. Aleš Hajžman

Minikopaná - foto

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW