Okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou 2023

Atletika, která je označována za královnu sportu, rozprostřela svůj „plášť atletických disciplín“ v úterý 16 5.2023 na našich školních sportovištích, kde proběhlo okresní kolo této tradiční soutěže, zvané Pohár rozhlasu.

Na již 54.ročník přijelo kolem 400 žáků z 9 škol okresu, aby zde družstva mladších, starších dívek a chlapců poměřila svoje síly v těchto disciplínách: běh 60 metrů, vytrvalostní běhy (600, 800, 1000, 1500 m), skok do výšky a do dálky, hod míčkem, vrh koulí a štafeta na 4x60 metrů. Body z jednotlivých disciplín se sčítají a na základě dosaženého počtu je stanoveno konečné pořadí jednotlivých škol.

A jak jsme si vedli?

Nejvyššího bodového zisku dosáhli st. hoši, které na soutěž vybral a nominoval pan učitel Hajžman a kteří si s 5976 body zajistili jak zlaté medaile, tak titul přeborníků okresu spojený s postupem do kola krajského.

Na stupně nejvyšší dále vystoupili mladší hoši s 4486 body (paní učitelka Šteflíková) a mladší dívky s 4878 body (pan ředitel Fornouz).

Starším dívkám (Barbora Kreidlová) uniklo v silné konkurenci prvenství o pouhých 100 bodů, nicméně postupují i tak do kraje se ziskem 5356 bodů. Krajské finále proběhne 25.5. v Domažlicích.

Z individuálních výkonů patří prvenství mladšímu žáku Josefu Královcovi, který přinesl ve své kategorii nejvíce bodů (1148 b) pro družstvo, stejně tak nejvíce bodovala Laura Králová (1110 b) za mladší žákyně.

Podrobné výsledky naleznete ZDE

Mgr. I. Malátová

POHÁR ROZHLASU - OKRESNÍ KOLO - FOTO

BISTRO na druhém stupni