Krajské finále Poháru rozhlasu v Domažlicích

V okresním kole Poháru rozhlasu se všechna naše družstva probojovala do krajského finále v Domažlicích, které se konalo 25. 5. 2023. Jarní program atletických závodů byl pro naše žáky dosti nabitý, a tak jsme všichni vedoucí družstev doufali, aby všichni vše ve zdraví zvládli a pokusili se o co nejlepší výsledek.

Mladší žákyně soutěžily v tomto složení: Nela Faitová (6. C), Vanesa Kreuzmanová (6. C), Adéla Stuchlová (6. C), Adéla Burlová (7. C), Laura Králová (7. C), Aneta Nová (7. C), Klára Brožová (7. C), Alice Kaiserová (7. C), Nela Lebedová (7. A), Karolína Syková (7. D). Děvčata obsadila mezi konkurencí celého Plzeňského kraje krásné 4. místo.

O něco lépe si vedlo družstvo mladších žáků ve složení: Josef Královec, Martin Mrskoš, Martin Skála, Vojtěch Slouka, Michal Kydlíček – 7. C, Dominik Milota – 7. B, Jarda Kalla – 7. D, Matyáš Kořán a Lukáš Kydlíček – 6. C. Celý tým byl indisponován zraněním tahouna družstva Josefa Královce, který si při úvodní disciplíně poranil zadní stehenní sval. Kluci nic nevzdali a důstojně Pepu ve všech disciplínách nahradili a umístili se na výborném 3. místě!

I starší dívky (Pavla Adámková, Nela Holcová, Nikola Matasová, Štěpánka Frouzová – 9. C, Gabriela Slámečková – 9. B, Aneta Hajšmanová, Klára Sýkorová, Eliška Machuldová a Jolana Kroupová – 8. C) se potýkaly s velkou marodkou. V průběhu závodu se zranila Klárka Sýkorová. Ve velké konkurenci atletických škol si holky vybojovaly 6. místo.

Ani tým starších chlapců, složený ze žáků 8. tříd (Jan Fučík, Albert Šimonovský, Karel Mahdal, Martin Tureček, Ondřej Zita, Pavel Mačejovský – 8. C, Michal Čagánek – 8. D, Damian Zeleník – 8. E) se nenechal zahanbit a vybojoval pro naši školu 5. místo.

Závěrem bych ráda poděkovala všem soutěžícím, a především vedoucím jednotlivých družstev (Mgr. Petr Fornouz, Bc. Barbora Kreidlová, Mgr. Aleš Hajžman) za přípravu dětí v takto nabité jarní části.

S nadšením již vyhlížíme podzimní závodění a těšíme se v dalším školním roce!

Za celý tým tělocvikářů
Mgr. Eva Šteflíková

POHÁR ROZHLASU - KRAJSKÉ FINÁLE

ŠTAFETOVÝ POHÁR - okresní koloNEW