Vlastivědná exkurze do Prahy

Ve dnech 17. a 20.10.2022 se žáci 5. ročníku vydali na vlastivědnou exkurzi do Prahy. Cílem vlastivědné exkurze bylo seznámit se s památkami spojenými s bohatou historií naší země. Prohlédli jsme si Vyšehrad, Václavské a Staroměstské náměstí. Prošli jsme se po Karlově mostě, kde jsme měli možnost si zakoupit drobné suvenýry. Nakonec jsme se vydali Nerudovou ulicí na Pražský hrad. Během celé exkurze jsme se zájmem naslouchali poutavému vyprávění paní učitelky Hany Černoškové, která byla příjemnou a moudrou průvodkyní.

Obohaceni o nezapomenutelné zážitky jsme se v odpoledních hodinách vraceli domů.

učitelé 5. ročníku

Výlet do Prahy

V pondělí 17. října jsme jeli se třídou a naším panem učitelem na výlet do Prahy. Společně s námi jela i třída V.D s panem učitele Friebelem. Měli jsme objednaný autobus sami pro sebe.

První zastávka byla u rotundy svatého Martina. Pak jsme došli na Vyšehrad, kde jsme si vyprávěli o historii naší země a ukázali si místo, odkud skočil Šemík s Horymírem. Z Vyšehradu jsme jeli metrem na Václavské náměstí, kde jsme si prohlédli sochu svatého Václava na koni. Pak jsme pokračovali na Staroměstské náměstí a viděli orloj. Další zastávka byla na Karlově mostě. Potom jsme šli na oběd do McDonald´s. Objednali jsme si každý sám, na co jsme měli chuť. Po obědě jsme vyrazili na poslední památku, Pražský hrad, kde se každé dvě hodiny mění hradní stráž. Z Pražského hradu jsme vyrazili na autobus a „tradá“ do Přeštic. Vrátili jsme se kolem 17. hodiny.

Moc se mi to líbilo a těším se na další školní výlet.

Ela Chalušová, V.C

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW

Účast v matematické soutěži PANGEANEW