Přemyslovci

Ve dnech 28. a 29. března 2023 k nám opět zavítal historik pan Libor Marek, tentokrát se svým pořadem „Přemyslovci“.

Historický pořad byl určen pro žáky 4. ročníku základní školy a vhodně navazoval na současné vlastivědné učivo. Děvčata a chlapci se dozvěděli spoustu nových věcí a nevšedních informací o historii naší země v úžasném podání pana Marka. Součástí programu byla i ukázka nejrůznějších předmětů, například dobových listin, zbraní, platidel, šperků a oblečení, ke kterým pan Marek podal žákům velmi zajímavá a podrobná vysvětlení. Děti si mohly na vlastní kůži vyzkoušet tíhu tehdejšího drátěného oblečení, železných rukavic, přilbic, zbraní a dalších dobových doplňků. Nevšední byla i ukázka mečů s vysvětlením, jak byly jednotlivé zbraně v minulosti používány.

Žáci byli prostřednictvím poutavé dvouhodinové přednášky zcela vtaženi do děje, nenápadně se přesouvali od panovníka k panovníkovi. Zahrnovali pana Marka nejrůznějšími dotazy a společně se pokoušeli přijít na stopu i různým historickým událostem. Celý program byl hrazen z prostředků Rady rodičů.

Děkujeme za naše žáky panu Markovi za skvělý pořad a těšíme se na další historickou procházku českými dějinami!

Za kolektiv vyučujících
Mgr. Helena Medková

F O T O

Přírodovědné bádání 2023/2024NEW