Menu schované do tlačítka

Štafetový pohár – krajské kolo 12. 5. 2023

Atletických závodů pro mladší kategorie je poskrovnu. Proto jsme byli rádi, že jsme se mohli zúčastnit štafetového poháru, který má velmi specifický průběh. Okresní kolo proběhlo pod záštitou Základní školy Josefa Hlávky Přeštice, kde jsme v obou kategoriích obsadili 1. místo a zajistili si tak postup do krajského finále, které se konalo 12. 5. 2023 v Horšovském Týně.

Konkurence byla vysoká, krajského kola se účastnila družstva v maximálním možném počtu a konečné číslo se zastavilo na 16 týmech. Naši závodníci a závodnice předem nic nevzdali a bojovali ze všech sil. Družstvo ve složení: Alexej Souček, Dominik Čagánek, Jan Baumruk, Štěpán Roháč, Tereza Schrimfová, Karolína Kožíšková, Nela Tykvartová, Růžena Prieslerová (starší), Filip Růžička, Oliver Jano, Eliáš Kilberger, Dominik Medal, Tereza Ženíšková, Amálie Prokopová, Lilien Kreuzmanová a Aneta Kriegerová (mladší) se umístilo na krásném 8. místě!

Ani v doplňkových disciplínách se zástupci naší školy neztratili:

Dominik Čagánek obsadil 1. místo v hodu medicinbalem, stejně tak se umístila i v mladší kategorii děvčat Aneta Kriegerová.

Eliáš Kilberger a Lilien Kreuzmanová předvedli, co trénují na házenkářském a fotbalovém tréninku a umístili se na 3. místě v hodu medicinbalem.

Štěpán Roháč si doskočil pro krásné 2. místo, stejně jako v mladší kategorii Filip Růžička, který v disciplíně skok z místa obsadil také 2. místo.

Všem zúčastněným bych chtěla poděkovat za předvedené výkony a příkladnou bojovnost. Těším se až všechny atletické talenty přivítáme na 2. stupni. Velké díky patří i mé kolegyni Barboře Kreidlové za pedagogický dozor a přípravu dětí na atletickém kroužku.