Zápis do 1. ročníku v Základní škole Josefa Hlávky Přeštice

Ve čtvrtek 13. dubna 2023 ožila školní budova 1. stupně v Rebcově ulici nebývalým ruchem, konal se totiž zápis předškoláků do 1. ročníku.

Zápisu předcházely návštěvy budoucích školáků v 1. třídách a konzultace vyučujících 1. stupně s rodiči v jednotlivých mateřských školách celé spádové oblasti. Od 27. března byl spuštěn elektronický rezervační systém, přes který se rodiče přihlašovali k zápisu na konkrétní čas. Letos jsme očekávali početně silnější ročník, takže se zapisovalo na jedenácti stanovištích místo obvyklých osmi. Samostatná učebna byla vyhrazena pro odklady školní docházky, administrativu a zápis do školní družiny.

Budoucí prvňáčky přivítali vyučující ve slavnostně vyzdobených třídách. Děti byly velmi šikovné, s chutí předvedly své dovednosti či odpovídaly na všetečné otázky vyučujících. Velkou oporou jim byli nejen rodiče, ale také paní učitelky z mateřských škol. Za svoji snahu byly děti odměněny – dostaly omalovánky a vlaječku s logem školy, upomínkový list a drobné dárky od sponzorů.

Pro příští školní rok bylo zapsáno celkem 110 dětí, tentokrát počítáme s otevřením 5 prvních tříd. Velký zájem jsme opět zaznamenali o kroužek anglického jazyka, který na naší škole probíhá od 1. ročníku. Protože počet zájemců je vyšší, než je možná kapacita, o přijetí rozhodne losování. Seznam přijatých zájemců bude zveřejněn na webu školy koncem dubna pod stejnými registračními čísly, která byla přidělena u zápisu.

Nový školní rok 2023/2024 začíná v pondělí 4. září 2023 a my už se velice těšíme, až v naší škole přivítáme nové školáky.

Mgr. Pavlína Křenová, zást. ředitele pro 1. stupeň
ZŠ Josefa Hlávky Přeštice

Zápis do 1. ročníku

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW