Charitativní koncert pěveckých sborů z Přeštic

VVe čtvrtek 15. 2. 2024 se v Kulturním domě v Příchovicích sešly pěvecké sbory z Přeštic. Své síly rády spojily sbory Skaláček a Skalka působící při ZŠ Josefa Hlávky Přeštice, sbor Hlásek z přeštické ZUŠ a ženský pěvecký sbor Carmina Přeštice, aby svým uměním přispěly na dobrou věc. Připojil se k nim i hudební soubor Přeštické flétničky, taktéž ze ZŠ Josefa Hlávky Přeštice. Celý výtěžek koncertu byl věnován neziskové organizaci Epicana z.ú., která pomáhá dětem nemocným závažnou epilepsií.

Koncert zahájil sbor Skaláček pod vedením Naděždy Květoňové. Po několika samostatných písních se k němu připojily Přeštické flétničky pod vedením Vlasty Holé a společně zahrály několik skladeb. Následovalo vystoupení sboru Skalka se sbormistryní Janou Valentovou a klavírním doprovodem Magdaleny Trhlíkové. Sbory ze ZŠ Josefa Hlávky Přeštice na jevišti vystřídaly sbory: Hlásek ze ZUŠ Přeštice pod vedením Miroslava Vacka a ženský pěvecký sbor Carmina Přeštice pod vedením Jany Valentové. Celý koncert zakončila společná píseň všech aktérů koncertu - Přeštické panenky.

Do posledního místa zaplněného sálu přišlo své žáky a ostatní účinkující podpořit vedení ZŠ Josefa Hlávky Přeštice, představitelé města Přeštice, obce Příchovice a další z řad rodičů a příznivců místních muzikantů. Nadšené publikum odměnilo všechny aktéry koncertu bouřlivým potleskem. Lze tedy předpokládat, že se nejednalo o poslední akci tohoto druhu.

Jana Valentová
sbormistryně Skalky a Carminy Přeštice

ŠTAFETOVÝ POHÁR - okresní kolo

Okresní kolo v minikopané