Fenomén florbal

Citace článku:
Jak se ze školní zábavy stal národní sport
Florbal je fenomén. Historie hry, tak jak ji známe dnes, sahá do Švédska 70. let, tam se hrálo innebandy. V ostatních zemích se hrálo také, namátkou ve Finsku salibandy nebo ve Švýcarsku unihockey. Ke sjednocení mezinárodních pravidel došlo v roce 1986, to byla založena Mezinárodní florbalová federace (IFF). Na startu 90. let se florbal začal dostávat do povědomí českých vysokoškoláků a během třiceti let se i zde proměnil ze zábavy, kterou po večerech ve školních tělocvičnách provozovalo několik málo nadšenců, ve sport, jenž vyprodává sportovní haly. Ti nejlepší hráči jsou profesionály, a co je ještě důležitější, florbal si chce vyzkoušet snad úplně každé dítě.
Konec citace.

A také si ho vyzkouší i u nás při hodinách TV a ti nejlepší pak mohou reprezentovat školu v soutěžích.

I letos organizovala naše škola okresní kolo v tomto relativně mladém sportu pro mladší (6. -7. r.) i starší (8. -9. r.) dívky.

Děvčata na soutěž vybral a připravil ředitel školy Mgr. Petr Fornouz.

Mladší dívky – Elena Kuběnová, Vanesa Antoňů, Nela Faitová, Veronika Felixová, Anna Chodorová -7.C, Zuzana Hrušková, Magdaléna Obrová, Abigail Melicharová, Tereza Jindřichová, Růžena Preislerová, Blanka Dušková – 6. C a Nela Kubešová z 6. B skončily na 2. místě.

Družstvo starších dívek (Aneta Knopfová, Jolana Kroupová – 9. C, Tereza Taliánová – 9.E, Barbora Červená, Adéla Petlachová, Anežka Ticháčková – 8. A, Karolína Turečková, Klára Brožová a Petra Mašátová z 8.E) si odneslo ze soutěže bronzové medaile.

Mgr. I. Malátová

ŠTAFETOVÝ POHÁR - okresní kolo

Okresní kolo v minikopané

UKLIĎME ČESKO (5. ročník)