Menu schované do tlačítka

Okresní a krajské kolo ve florbale – kategorie starší chlapci

Dne 16. 11. 2023 proběhlo v plzeňské městské hale okresní kolo ve florbale v kategorii starší chlapci. Celého turnaje se účastnilo 10 týmů a konkurence byla opravdu vysoká. Tým ve složení: Daniel Pelc, Albert Šimonovský, Jan Fučík, Martin Hodan, Matěj Singer, Ondřej Zita, Martin Tureček (všichni IX. C), Adam Lucák, Martin Skála (IX. B), Jan Kasl a Michal Čagánek (IX. D) bojoval až do konce, a nakonec obsadil úžasné 1. místo a zajistil si tak postup do krajského finále! Což považuji za obrovský úspěch, vzhledem k tomu, že většina týmu se skládala z fotbalistů. Pouze dva členové hrají florbal závodně.

Krajské kolo soutěže se konalo v nedalekých Rokycanech, a to 6. 12. 2023. Turnaje se účastnilo 8 týmů, které byly rozděleny do dvou herních skupin. Skupina B, tedy naše skupina, obsahovala tato družstva: ZŠ T. G. Masaryka Rokycany, 31. ZŠ Plzeň a ZŠ Čapkova Klatovy. Všechny tyto ZŠ jsou známé výchovou mladých hokejistů, tudíž nás čekali velmi obtížní soupeři. Kluci ve všech zápasech hráli s obrovskou bojovností, možná nám chybělo i trocha štěstí. Ze skupiny se nám bohužel nepodařilo postoupit do další části turnaje. I tak bych chtěla všechny zúčastněné pochválit za zodpovědný a krásný výkon. Díky kluci za reprezentaci školy a na jarních sportovních soutěžích opět na viděnou.