Vlastivědná exkurze do Prahy

Ve čtvrtek 19. 10. 2023 se žáci 5. ročníku naší školy zúčastnili vlastivědné exkurze po našem hlavním městě.

Svůj celodenní výlet zahájili v pražském Národním muzeu. Zde si prohlédli expozice Okno do pravěku, Zázraky evoluce a Sály minerálů. Některé exponáty vyvolávaly u žáků údiv i nadšení.

Po návštěvě Národního muzea se žáci vydali na prohlídku historického centra Prahy. Navštívili nejprve Václavské náměstí, kde si prohlédli sochu sv. Václava. Poté přešli starobylými uličkami na Staroměstské náměstí a počkali si na odbíjení středověkých astronomických hodin na Pražském orloji. Po prohlídce Staroměstské radnice a jejího okolí přešli na Karlův most, ze kterého mohli pozorovat řeku Vltavu a Pražský hrad s katedrálou sv. Víta. Viděli budovu Národního divadla, chrám sv. Mikuláše a z dálky také Vyšehrad a Petřínskou rozhlednu. Prohlídka Prahy končila procházkou starými uličkami Malé Strany na protější straně Vltavy, kde na žáky čekal autobus.

Exkurze Prahy byla naučná, z časového hlediska dobře využitá, žáci měli možnost zhlédnout nejvýznamnější objekty našeho hlavního města. Výlet se všem žákům velmi líbil, odnesli si spoustu zajímavých zážitků.

kolektiv vyučujících 5. ročníku

ŠTAFETOVÝ POHÁR - okresní kolo

Okresní kolo v minikopané

UKLIĎME ČESKO (5. ročník)