Vliv chemických látek na zdraví člověka

Dne 8. 2. 2024 navštívil naši školu český lékař a odborný konzultant v oblasti ekologických a zdravotních rizik MUDr. Miroslav Šuta.

S panem doktorem se můžeme setkat v některých pořadech ČT, jako je např. "Nedej se" a nebo na jeho pravidelné rubrice ve vysílání Českého rozhlasu Plzeň.

Pan doktor si pro žáky 9. ročníku připravil poutavou přednášku na téma "Vliv chemických látek na zdraví člověka".

Přednáška byla rozdělena do dvou částí. V první části byli žáci seznámeni s celou řadou látek, jako např. s marihuanou, nikotinem, kofeinem, HHC, alkoholem, steroidy, léčivy, škodlivinami uvolňující se z automobilů (demonstrováno na grafech z kontrolního měření emisí z Prahy) a jejich negativními dopady na lidský organismus. Přednáška byla zpestřena obrazovou prezentací a příklady ze života. Pozornost byla také věnována životnímu prostředí a jeho vlivu na lidské zdraví.

V druhé části přednášky měli žáci možnost sepsat panu doktorovi zvídavé dotazy, kterých se sešlo opravdu velké množství. Z časových důvodů nemohly být všechny zodpovězeny, ale pan doktor žákům poskytl e-mailovou adresu, na kterou mohou svůj nezodpovězený dotaz zaslat. Žáci mají od pana doktora slíbené, že jim určitě odpoví.

Závěrem ještě jednou děkuji panu doktorovi za návštěvu naší školy a za předání cenných rad do života pro naše deváťáky.

Mgr. Miluše Majerová

ŠTAFETOVÝ POHÁR - okresní kolo

Okresní kolo v minikopané

UKLIĎME ČESKO (5. ročník)