MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

Projekt Krško Projekt eTwinning: Show me your culture!

Jak se slaví narozeniny - tentokrát u nás v České Republice!

Přinášíme horkou novinku z našeho eTwinningového projektu "Show me your culture": na stránky projektu byla právě vložena také naše - česká prezentace na téma jak se slaví narozeniny. Její vznik nebyl vůbec jednoduchý. Snažili jsme se ukázat světu všechno to, co si při narozeninových oslavách užíváme a co je pro naši zemi a naši kulturu typické a co máme nejraději. Naše prezentace prošla dlouhým vývojem, kdy bylo nutné řadu informací zredukovat a hlavně sjednotit grafickou podobu, která byla v prvních fázích práce více než pestrá. Rozhodli jsme se také ukázat světu i malý kousek našeho krásného jazyka a doplnit některé obrázky českými popiskami. Tak snad se nakonec dílo podařilo a naše práce bude naši zemi i naše město důstojně reprezentovat.

Děkuji všem, kteří se na vzniku této prezentace podíleli a kteří přispěli svojí pomocí. Děkuji všem členům kroužku KET a jmenovitě pak Davidu Matasovi a Petru Volfovi za spolupráci. A teď už se pohodlně usaďte, začínáme!

březen 2018

Jak se slaví narozeniny - tentokrát na Ukrajině

Začátek nového kalendářního roku byl u všech členů eTwinningového projektu ve znamení tvorby prezentace na téma "Birthday celebration in our country". Jako první dokončili svoji prezentaci studenti ekonomického lycea v ukrajinském Horodišči a my se s vámi o ni moc rádi podělíme. Tady je!

únor 2018

Účastníci projektu "Show me your culture"

Pro vytvoření elektronických vizitek všech účastníků projektu jsme zvolili internetový web www.padlet.com, který byl pro náš účel ideální. Na připojeném obrázku se můžete seznámit se všemi žáky i učiteli ze všech zúčastněných škol, kteří s námi na projektu spolupracují.

leden 2018

Členové projektu na mapě Evropy

V jednom z prvních společných projektových kroků jsme měli za úkol prostřednictvím webu Googlemaps.com ukázat našim projektovým partnerům, kde se naše škola nachází.

Na následujícím obrázku jsou pak již vidět sídla všech zúčastněných škol.
Tak schválně, najdete tu naši?

Partnerské školy projektu:

1) Ekonomické lyceum Horodysche, Ukrajina
2) 1. základní škola Ilükstes, Lotyšsko
3) Biskupské gymnázium a mateřská škola Brno, Česká Republika
4) Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Česká Republika

leden 2018

Show me your culture

Dne 20.9.2017 až v dalekém Lvově na Ukrajině byl v rámci kontaktního semináře eTwinning položen základní kámen mezinárodního projektu "Show me your culture". Tento projekt byl založen ve spolupráci s ekonomickým lyceem v ukrajinském Gorodišči, základní školou z lotyšského města Ilukste a s Biskupským gymnáziem Brno.

Cílem projektu je představit všem účastníkům různé aspekty běžného života zúčastněných národů. V průběhu projektu budeme nahlížet do ukrajinských, lotyšských a českých škol, rodin, národních kulturních tradic. Projekt bude probíhat v průběhu celého letošního školního roku a za naši školu ho budou reprezentovat žáci kroužku přípravy na jazykový certifikát KET.

Mgr. Ing. Olga Volfová Naxerová
Mgr. Ivana Laštovková Vacíková, DiS.
koordinátorky projektu

Zakládající členové projektu na kontaktním semináři ve Lvově 20.9.2017

Co je to eTwinning?

eTwinning je platforma, přes kterou mohou učitelé z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. Jedná se o chráněné prostředí, které je vytvořeno právě pro realizaci školních mezinárodních projektů.

Více o eTwinningu se můžete dozvědět na www.eTwinning.net.

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW

Účast v matematické soutěži PANGEANEW

První přespolní běh pro naše atlety